Цікаві факти про Олімпіаду в Ріо

Ріо-2016Вперше на Олімпіаді відбудуться змагання з регбі, за 32 роки вперше боксери виступлять без шоломів. І вперше в історії на Олімпіаді змагатимуться трійнята. 

 • Олімпіада в Ріо стане першою, що пройде в Південній Америці, та другою в Латинській Америці після Олімпійських ігор в Мехіко 1968 року.
 • Ріо-де-Жанейро вже подавав заявки на проведення літніх Олімпійських ігор 1936, 1940, 2004 і 2012 років, проте жодного разу не потрапляв до фінального голосування. Цього разу найбільше бразильське місто спромоглося обійти Мадрид, Токіо і Чикаго.
 • Літні ігри відбудуться в період календарної зими в Південній Америці. ТемператураOlympic Games коливається від +18 до +25 градусів Цельсія.
 • В Іграх візьме участь 206 країн, дві з них – Косово і Південний Судан – вперше в історії.
 • Для того щоб доставити в Ріо 10 500 спортсменів, що беруть участь в Олімпіаді, задіють 21 аеробус на 524 пасажира із загальною площею салону, яка дорівнює 21 футбольному полю.
 • Протягом 17 змагальних днів буде розіграно 4924 медалі в 42 видах спорту.1465976853
 • Регбісти стануть дебютантами на Олімпіаді. Саме цей вид спорту був включений вперше. Головними претендентами на перемогу вважаються збірні Австралії та США. Американці на даний момент є абсолютними чемпіонами світу.
 • Вперше з 1904 року в програму Олімпійських ігор повернеться такий вид спорту, як гольф.
 • Близько 10 – 15 чоловік з числа спортсменів – біженці, які представлять окрему збірну.
 • Вартість квитків на церемонію відкриття варіюється в межах 3 тис. доларів.
 • Очікується, що заходи будуть обслуговувати 140 тис. людина, при цьому, 50 тисяч з них –  волонтери.
 • Вперше за 32 роки боксери на Олімпіаді виступлять без шоломів. В останній раз боксери виходили на ринг без шоломів в 1984 році на Олімпіаді в Лос-Анджелесі. В аматорському боксі відмовилися від шоломів зовсім недавно, в 2013 році.
 • Символами Ігор 2016 року стали Вінісіус і Том – два героя, які уособлюють флору і фауну Бразилії. 271299_1Образ бразильської фауни представлений у вигляді жовтого звіра, схожого на кота. Збірний образ флори – зелена істота з волоссям у вигляді листя екзотичної пальми.Талісмани були названі на честь відомих бразильських музикантів минулого століття Вінісіуса ді Мораеша і Антоніо Жобіма.
 • Для участі в Олімпіаді в Ріо доставлять 315 коней, що в сім разів більше, ніж кількість коней, які беруть участь в головних перегонах Великобританії – Grand Nationals.
 • Найтитулованіший олімпієць – американський плавець Майкл Фелпс. На його рахунку вже 20 золотих медалей Олімпіад.
 • Вперше в історії Олімпіад п’єдестал їдуть підкорювати трійнята. Сестри-трійнята Лілі, Лійна і Лейла Луйк – члени олімпійської збірної Естонії з бігу. Вони увійдуть в історію як перші трійнята, що змагаються один з одним.
 • Середня вартість розміщення гостей Ігор на добу зросла з 97 до доларів США 285 доларів.
 • Олімпійський вогонь прибув до Бразилії з Греції 3 травня. Протягом наступних ста днів факел побуває в 270659_183 містах. Участь в естафеті вогню візьмуть 12 тисяч факелоносців. В рамках естафети відбудеться автопробіг, який охопить 500 населених пунктів країни. Таким чином організатори розраховують показати олімпійський вогонь 90% населення країни. В цілому символ Ігор подолає 20 тис. км по землі і близько 16 тис. км повітрям.
 • З метою профілактики СНІДу організаторами Ігор буде роздано 450 тисяч презервативів, їх називають «маленькими сорочками Венери».
 • Але більше занепокоєння лікарів викликає можливість поширення світом віруса Зіка. Керівники галузі охорони здоров’я у США вважають, що вірус Зіка у вагітних жінок може викликати мікроцефалію у дитини, вроджений дефект голови, що викликає серйозні проблеми розумового розвитку.

ВООЗ вважає, що цей вірус може спричинювати неврологічний синдром Гієна-Барре, який викликає тимчасовий параліч у дорослих людей.

Нині у Бразилії зареєстровано понад 1600 випадків мікроцефалії новонароджених, виникнення яких пов’язують саме із розповсюдженням вірусу з осені минулого року.

У зв’язку із цим фахівці пропонували перенести чи скасувати Олімпіаду, щоб туристи не ризикували своїм здоров’ям та не розповсюджували захворювання у свої країни після повернення.

Науковці визначили, що ймовірність людини, яка приїде у Ріо-де-Жанейро, заразитися – 1 випадок до 6200, у найкращій перспективі – 1 до 56300.

З огляду на потенційну кількість відвідувачів це означає – від 6 до 80 ймовірних захворювань за всю Олімпіаду.

Оскільки більшість людей, які переносять вірус, практично нічого не відчувають, дослідники припустили, що близько 16 людей можливо почуватимуться зле.

Від 3 до 37 людей мають шанс привезти захворювання на батьківщину, оскільки вірус затримується в організмі людини в середньому до 10 днів.

Більшість відвідувачів Олімпіади повернуться в країни, де зараження вірусом Зіка через москітів – неможливе, тільки статевим шляхом.

 • Основне транспортне навантаження припаде на міські трамваї, які харчуються електрикою не з повітряних ліній, а від спеціальної третьої рейки.

Підготовлено за матеріалами: http://bit.ly/2aQsDgw.

Громадський активіст та голова ГО “Молодіжні Ініціативи Закарпаття”.
Двічі майстер спорту.
Зацікавлення: програмування, біг, велоспорт, туризм, подорожі.
Друзі, наша діяльність напряму залежить від ресурсів якими ми володіємо. Фінансування нашої діяльності відбувається з благодійних внесків та добровільних пожертв членів громадської організації.
Якщо у вас виникає бажання допомогти, і стати співавтором наших проектів, відтепер зробити це набагато простіше!
  грн/місяць
comments powered by HyperComments