Як обрати окуляри для плавання

Якщо Ви читаєте ці рядки, схоже Ви  вирішив зайнятися найкориснішим видом спорту, – плаванням.  Це чудово! Що ж спробую допомогти правильно підібрати окуляри для плавання.

244C5512_ari.tif CREDIT: PENTAPHOTO

Обумовимось відразу, я не стану довго описувати типи, конструкції,  переваги та недоліки різних моделей окулярів для плавання. Зрештою цю інформацію легко знайти в інтернеті, або в консультантів брендових магазинів. Зупинимось на головному!

Окуляри для плавання можна розділити на два типи:

  1. Тренувальні окуляри – підійдуть для тренувань з плавання, занять аквааеробікою, активного відпочинку в басейні та на пляжі. Такі окуляри мають м’якою посадкою, не тиснуть на очниці, мають великий кут огляду. В них комфортно тренуватися протягом тривалого часу. Якщо ви не плануєте виступати на професійних змаганнях, цей тип окулярів саме для Вас!
  2. Стартові окуляри – призначені для змагань, хоча більшість спортсменів в них же й тренуються. Головне для такого типу окулярів – забезпечити більш швидке проходження дистанції, володіти чудовими гідродинамічними властивостями, щільно прилягають до обличчя, виключаючи зсув під час старту і проникнення води. Цей тип підійде для професійних спортсменів.

З типом визначились, на що ще треба звернути увагу аби не пожалкувати про свій вибір?

  1. Щільність прилягання. Від того, як щільно прилягають окуляри до очних ям, залежить чи будуть окуляр пропускати воду. Перевірити це досить просто. Одягни окуляри, не натягуючи ремінець на голову, – просто притисни їх до очних ям. Присмокталися і тримаються? Це вірна ознака того, що окуляри сидять як потрібно.
  2. Відсутність дискомфорту. А тепер одягни окуляри як годиться, натягнувши ремінець. Кілька разів відтягніть лінзи. Оцініть, чи комфортно Вам, чи не тисне на очі і ніс? Навіть маленький дискомфорт через 15 хвилин плавання стане проблемою.

Який колір обрати?

Прозоре скло дозволяють побачити навколишнє оточення без спотворення. Найкраще підходять для плавання в закритих басейнах або в мутнуватої воді.

Синьо-фіолетове скло помірно захищають від сонячних променів, але при цьому не занадто затемнюють реальність. Зручні у відкритій воді при мінливій хмарності.

Темне дзеркальне скло відмінно захищають від відбитих сонячних променів. Ідеальні для літа, безхмарного неба.

Жовте скло – воістину універсальна зброя. Якщо темно – вони додають кольору, якщо занадто яскраво – пом’якшують світло.

Регульоване чи фіксоване перенісся?

Для того аби забезпечити максимальну жорсткість і надійність фіксації краще використовувати звичайні окуляри, з нерегульованою переніссям.

Якщо є характерні особливості і в нерегульованих окулярах некомфортно, то варто звернути увагу на другий варіант. В такому випадку комплект окулярів включатиме кілька різних варіантів перенісся, які можна регулювати для зручності.

Окуляри з діоптріями

Такі окуляри варто вибирати тим, хто в повсякденному житті використовує окуляри або лінзи з діоптріями. Як правило вони доступні під замовлення в бердових магазинах.

Ось в принципі і всі поради, сподіваюсь стаття була корисна. Якщо у Вас все ж залишились питання, з радістю відповім в коментарях.

ps. фото наведені суто для прикладу.

Громадський активіст та голова ГО “Молодіжні Ініціативи Закарпаття”.
Двічі майстер спорту.
Зацікавлення: програмування, біг, велоспорт, туризм, подорожі.
Друзі, наша діяльність напряму залежить від ресурсів якими ми володіємо. Фінансування нашої діяльності відбувається з благодійних внесків та добровільних пожертв членів громадської організації.
Якщо у вас виникає бажання допомогти, і стати співавтором наших проектів, відтепер зробити це набагато простіше!
  грн/місяць
comments powered by HyperComments