Люди – агенти змін.

Енергія ізольованої системи зберігає постійну величину при всіх змінах, що відбуваються в цій системі.
Перший закон термодинаміки

Зміни не можуть відбуватись в ізольованому середовищі. Для їх впровадження потрібен поштовх ззовні, потрібні люди – агенти змін. Знайти людей, з запитом на зміни, об’єднати в спільноти однодумців поєднаних спільним бажанням розвитку, діяти в спільному векторі, приймати виклики. І лише після низки злетів і падінь прийдуть довгоочікувані зміни.

Але зміни – це лише початок! Вам доведеться керувати процесом розвитку змін, відповідати за розпочаті процеси, інакше їх очікує доля мильної бульбашки. Отже, якщо ви все ще готові долучитись до лав агентів змін, ось вам короткий рецепт успіху: бажання розвиватись – запит на зміни – активні дії – відповідальність за результат та розвиток!

Сучасний підхід планування розвитку ґрунтується на розумінні ресурсів, як матеріальних, інтелектуальних, кадрових активів, культурного капіталу тощо. Тобто трансформаційні зміни починаються з ревізії наявних ресурсів та можливостей. В нашому конкретному випадку, ми використовуватимемо метод «Картування громади». Картування громади – це метод міського планування, під яким зазначені артикульовані, практично реалізовані зусилля місцевої влади та громади, що спрямовані на розвиток міста. Цей принцип основується на сприйнятті діяльності громади як ресурс розвитку людини і суспільства. Відповідно до цього ресурси громади розглядаються як засіб впливу на розвиток суспільства в цілому та на розвиток галузей економіки, політики, розбудови міста зокрема.

Здебільшого картування громад в Україні відбувається за ініціатив громадського сектору з залученням ресурсів європейських фондів та за ініціативи влади з використанням власних ресурсів. Практики спільної роботи над картуванням між владою та громадським сектором зустрічаються доволі рідко. Не дивлячись на те, що картування є ефективним інструментом узгодженої співпраці громади з владою. З точки зору громади, мова йде про процес оперативного обговорення та спільного прийняття рішень. Для місцевої влади, це спосіб визначення наявних ресурсів громади, включення в стратегію розвитку та перспективні плани, найефективнішого використання для спільної користі.

Передусім наш план має на меті максимальне залучення ключових осіб до роботи над картуванням міста Мукачева. З подальшою розробкою стратегічних планів діяльності суспільних груп та громадських ініціативи спільно з владою та європейськими фондами, для ефективного сприяння трансформації міста в туристично привабливе, цікаве для інвестицій та помітне на культурній мапі України.

Громадський активіст та голова ГО “Молодіжні Ініціативи Закарпаття”.
Двічі майстер спорту.
Зацікавлення: програмування, біг, велоспорт, туризм, подорожі.
Друзі, наша діяльність напряму залежить від ресурсів якими ми володіємо. Фінансування нашої діяльності відбувається з благодійних внесків та добровільних пожертв членів громадської організації.
Якщо у вас виникає бажання допомогти, і стати співавтором наших проектів, відтепер зробити це набагато простіше!
  грн/місяць
comments powered by HyperComments